deriden tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar

deriden tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar

 

Deri eşyalarımız bilhassa da koltuklar evdeki haşarı bebişlerimiz ve çocuklarımızdan dolayı kirlenebilirler. Bu kr lekeleri arasında silinmesi en zor olan inatçı lekeler ise hiç şüphesiz tükenmez kalem lekeleridir. Bir çok kişi tükenmez kalem lekeleriyle başedemedikleri için çok sevdikleri deri aksesuarlarını veya mobilyalarını değiştirmek zorunda kalıyorlar. Şimdi beni iy dinleyin. Sizlere oldukça masrafsız bir yöntem tarif edeceğim. Bu sayede deriden tükenmez kalem lekesi çıkarma işi sizin için problem olmaktan çıkacak. 

 

Piyasada satılan leke çıkarıcıları denediyseniz ve bir sonuç alamadıysanız bir de beni dinleyin. İşte sizlere deriden tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar için pratik çözümler: 

 

Bunlardan ilki izopropil alkol.Mürekkebi geçirebilmeniz için kullanacağınız ev yapımı formülün mutlaka alkol içermesi lazım. İzopropil alkol de eczanelerden rahatça bulabileceğiniz bir üründür,lekenin üstüne döküp 15 dakika bekletmeniz yeterlidir, temiz bir bezle silince de bu yöntemin gayet başarılı oldugunu göreceksiniz.Aynı uygulama yöntemiyle saç spreyi ve etanolun de olumlu sonuçlar verdiği tecrübeyle sabittir.

Eklenti Başlığı
Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !